NOCZ

trumpeta – Didrik Ingvaldsen
saxofony – Radim Hanousek
kontrabas – Marian Friedl
bicí – Dag Magnus Narvesen

Leadrem této norsko-české formace je trumpetista a skladatel Didrik Ingvaldsen, působící současně na významných jazzových experimentálních scénách v Norsku, Berlíně a New Yorku.
Spolu s norským bubeníkem Dagem Magnusem Narvesenem (ten realizuje své současné aktivity převážně v Berlíně a kromě svých autorských projektů spolupracuje s hvězdou jazzové avantgardy Alexanderem Von Schlippenbachem), Radimem Hanouskem a Marianem Friedlem (kromě dalších společných jazzových formací s Friedlem se Hanousek věnuje soudobé hudbě – Dust in the Groove, Dunami Ensemble – a Friedl moravskému folklóru – Jitka Šuraňská, Ruky na dudy) tvoří již 5 let kvarteto NOCZ. Poslední album natočilo kvarteto NOCZ se světově respektovanou performerkou Ivou Bittovou (NOCZ & Iva Bittová, Hevhetia 2014). Album sklidilo velice příznivé recenze po celé Evropě.
“…ich performance patrilo k tomu najlepšiemu, čo sa dá v tomto období roka v našich končinách z jazzu počuť…Ak má niekto osobnú averziu k freejazzu a experimentálnemu jazzu, tak táto partia ponúka skvelú príležitosť na jej úspešné preliečenie. Vyskúšajte!” (Rado Tihlárik SkJazz 09/2015)
“The compositions mix muscular, rhythmic free jazz with sonic experimental sonic elements, spiced with Balkan and Klezmer overtones, alternating between tight, orchestrated parts and fiery free improvisations.” (Eyal Hareuveni – All About Jazz)

videa, mp3, foto a další informace:
www.nocz.eu
www.facebook.com/nocz.eu
recenze na koncert v Spice of Life (London):
ceel.org.uk/culture/music/norwegian-czech- jazz-quartet- at-the- spice-of- life-reviewed- by-lucy- murphy/
video:
www.youtube.com/watch?time_continue=2&amp%3Bv=hL9jFJuwJ-g
www.youtube.com/watch?v=3kCSrMvqKn

Následující události

  • Žádné události v této kategorii