čtení autorů nakladatelství Vetus Via a Ears&Wind Records (J.E.Frič, P.Šuhájek, T. Lotocki, H. Paseka)

Vetus Via – nakladatelství, založené v roce 1993 Jaroslavem Erikem Fričem, zaměřující se převážně na vydávání poezie. Nakladatelství Vetus Via iniciovalo i řadu kulturních akcí, jako jsou festivaly Potulný dělník, Konec léta – Festival Napříč, či seriál múzických večerů Potulné akademie Uši a Vítr

Ears&Wind Records – založené Igorem Fido Látalem jako ryze samizdatové vydavatelství zaměřené zejména na underground a alternativní hudbu. Od roku 2013 vydává rovněž knihy – převážně poezie autorů propojených s nezávislou a undergroundovou scénou.

Hynek Ozzy Paseka – básník, narozený v Brně, žil však i nějaký čas jako bezdomovec v Německu, či squatter ve Španělsku. V roce 2014 mu vyšla v nakladatelství Vetus Via sbírka básní z let 2000–2014 „Skandál v pátém patře“.

Pavel Šuhájek: Básník narozený roku 1982 v Jihlavě, žije v Brně. V roce 2013 vydal v nakladatelství Vetus Via sbírku „Ona jen korále perly a rybíz“ a letos chystá další tamtéž.

Tomáš Lotocki: Básník a rybář, narozený roku 1977. Vydal sbírky Čeřeny a Kázání na Mniší hoře, je šéfredaktorem Herberku, publikuje v Umu pakultury a v Ponavě pořádá literární večery.

J. E. Frič: Ikona brněnské poezie. Vydal sbírky Kolotoče bílé hlasy, Houpací kůň šera a jiné básně a Jsi orkneyské víno a jiné básně. Umělecky spolupruje např. s Josefem klíčem, Vítězslavem Holatou či Čvachtavým lachtanem. Letos, v 67 letech, dostal Cenu Města Brna za literaturu a publikační činnost.

Následující události

  • Žádné události v této kategorii