Čtení autorů nakladatelství Srdeční výdej (V.Šrámek,R.Štěpánek, O.Kutra, M.Šťastný)

Srdeční výdej – edice současné české poezie, v prvních čtyřech titulech pocházející z lékařského pera. Některé tituly se však tomuto zvyku vymykají a snaží se na svět pomoci dobré poezii obecně. Autor první básnické sbírky Vladimír Šrámek, je zároveň editorem celé série.

Vladimír Šrámek – brněnský lékař a básník, uvedl do života edici Srdeční výdej. Z nedávných počinů zmiňujeme vydání sbírky soukromé poezie Dostihová sezóna pivovarského valacha a chystanou sbírku Mněsta, která letos vyjde ve Welesu.
Radek Štěpánek – básník, žurnalista a vášnivý rybář, což se odráží i v mnoha jeho básnických textech. V edici Srdeční výdej vydal sbírky Soudný potok a Krajky Pagu.
Ondřej Kutra – básník, původem z Uherského Hradiště, nyní žije v Opavě. Pracuje jako knihovník, hraje v rockové skupině Kolo kolo mlýnský. V Srdečním výdeji vydal v roce 2012 básnickou sbírku …a stokrát třásti stromem.
Milan Šťastný – básník a prozaik, žije v Dobroslavicích na Opavsku. Svoje texty publikoval v časopisech Tvar, Host, Weles, Psí víno a mnoha dalších. Vydává sbírky poezie i knihy povídek.

Následující události

  • Žádné události v této kategorii