Akce → Reakce: Lenka Kočišová / Akkamiau

Neděle 21.5.2023 | V parku, Večerka | Performance

Essential Existential Hangout with Akka / Esenciální Existenciální Setkání s Akka

Připojte se k Akkamiau na „Essential Existential Hangout“ na nadcházejícím PonavaFestu v parku Lužánky.

Lenka Kočišová, známá jako Akkamiau, je umělkyně a hudebnice žijící v Berlíně. Pro návštěvníky festivalu bude vykládat tarot ze tří balíčků: esoterického Thothova tarotu (vytvořeného Aleisterem Crowleym a Lady Friedou Harrisovou), Rider-Waite-Smith tarotových karet a věšteckých karet The Secret Language of Animals. Při čtení budete poslouchat také zvukové kompozice Interjection, Voltage a další experimentální skladby od Akkamiau. 

Výklady z karet mají bohatou historii, sahající až do 15. století, kdy byly obrázkové karty poprvé použity pro hry. Postupem času mystikové a filozofové rozšířili jejich používání o věštění a předpovídání. Hermetický řád Zlatého úsvitu, založený londýnskými okultisty, pomohl modernizovat symbolickou sílu tarotu a počátkem 20. století byl představen balíček tarotu od Rider a Waite. V roce 1943 byl vydán Thothův balíček, pojmenovaný po egyptském bohu abecedy, který do každé karty začleňuje specifickou astrologickou symboliku a propojuje tak věšteckou praxi s vesmírem.

Akkamiau se během výkladů zaměří na lásku, vztahy a osobní otázky, skrze channeling se pokusí o odhalení vhledů z kosmu. Během Esenciálního Existenciálního Setkání s Akka mohou návštěvníci festivalu získat nové perspektivy a najít odpovědi na své nejnaléhavější otázky. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost prozkoumat mystický svět tarotu a ponořit se do zvuků a slov kočičí entity Akkamiau.